krzysztof_lottig_HANG (3)NAMASTE

Videoklip na Facebook:
https://www.facebook.com/photo.php?v=607227212657950&l=8308665297131971697

airman

Witam 🙂
Nazywam się Krzysztof Lottig
Dla ciekawych tego instrumentu:
Nie gram na grillu! 😉
Nie mam żadnego podłączenia do prądu! 🙂
W środku nie ma nic – prócz duszy rzecz jasna 😉 a tym bardziej strun! 🙂
Gram na różnych Hangach. Jeden z nich „Om” ( a to już trzeci z którym mam przyjemność pracować – po HangCaisaDrum i HangPan „Luna” – wykonany został na specjalne zamówienie w kooperatywie niemiecko-szwajcarskiej przez najlepszą parę fachowców na tej planecie 😉
Swą unikalność zawdzięcza nietypowej skali i częstotliwości stroju ( więcej na ten temat )  stąd tak mocno terapeutyczne, oczyszczające i przyjemne doznania wśród słuchaczy.

…………………………………………………….

Moja przygoda z Hangami rozpoczęła się w 2010 roku w wyniku brzmieniowych poszukiwań.

Odkąd pamiętam ścieżce mojego życia towarzyszyły  różne instrumenty muzyczne.
Większość czasu poświęcałem gitarze. Poszukiwałem w stylach muzycznych. Potem brzmieniach. I wtedy pojawił się on 😉
Zaczarował mnie ezoteryczny wymiar, kosmiczny wygląd. Uzdrawiająca moc.
Do tej pory profesjonalnie nagrałem 3 płyty CD  ( tu wiecej info )
Staram się każdą wolną chwilę poza gabinetem spędzać z Hangiem najchętniej miedzy ludźmi 😉
Obecnie tworzę projekt SOUNDLOVEMEDICINE
– tu poczytasz o uzdrawiającej mocy dźwięku
( integrujący muzyków różnych przestrzeni jak np. VISHUDDHAPROJECT )
zapraszając do pięknych podróży muzycznych –
Ceremonii Dźwięku – Magicznych i Uzdrawiających Koncertów Relaksacyjno-Medytacyjnych
( tu więcej informacji na temat koncertów )
Równie często można mnie spotkać w różnych miejscach grającego po prostu na ulicy – dla mnie to cudowne doświadczenie 🙂
Tu pozdrawiam wszystkie poznane osoby 🙂
Pomyślności i miłości 🙂

szlaczek2

Zapraszam do filmoteki:PLAYLISTA YOU TUBE

MOJA TWÓRCZOŚĆ

Informacje o występach itp. proponuję śledzić tu:
KRZYSZTOF LOTTIG – AIRMAN
NA FACEBOOK:
Krzysztof Lottig

Poniżej feedback za który jestem ogromnie wdzięczny 🙂
Pozdrawiam 🙂

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

43 responses »

 1. Dziekuje za cudowny masaz:) Spięcia i blokady mi puscily, nie wszystkie od razu oczywiscie ale sporo! czekam juz na kolejny:))) Ile jeszcze jest mozliwosci i ile przestrezni do odkrycia!!!! Dziekuje Krzysiek za dzwieki i energie:)

 2. Witaj Krzysztofie,
  jakieś ponad dwa tygodnie temu, miałem przyjemność na rondzie w Mikołajkach, siedząc za Tobą posłuchać twojej wyśmienitej muzyki. Wkrótce dosiadł się mój dobry przyjaciel. Szkoda że nie odważyłem się wtedy z Tobą porozmawiać, bo jakieś wewnętrzne przeczucie nakłaniało mnie do podejścia. Teraz już nie mam wątpliwości, bo widzę, że również jesteś zainteresowany filozofią Eckharta Tolle, ale nie tylko.
  Widzisz, nie na darmo wspomniałem również o tym moim przyjacielu. Od ponad roku, gdzieś od kwietnia zeszłego roku stałem się uczestnikiem, w co wciągnąłem również tego przyjaciela medytacji praktykowanej w domu przy pomocy nagrań z Monroe Institute. Potem to rozszerzyło się o znajomość książek Pana Roberta Monroe „Podróże poza ciałem”. Oczywiście nagrania miały temu posłużyć. Potem zaczęło się tego więcej, między innymi filozofia Eckharta Tolle.
  Jednak zaczęły się i schody. O ile na początku różne „stany” autohipnotyczne wywoływane „The Gateway Experience” były bardzo głębokie, potrafiłem zatracić całkowicie ego, kilka razy byłem na progu unoszenia się z ciała. Ostatnio niestety strasznie wszystko osłabło, wkradło się zniechęcenie, a umysł czyni mnie trochę zdesperowanym. W pewnym czasie nawet założyłem forum internetowe by się dzielić doświadczeniami z innymi, jednak to nie wypaliło.
  Z filozofią Eckharta też mam problem, bo umysł zbyt często i zbyt silnie przejmuje nade mną kontrolę, popadam w głębokie emocje i wydaje mi się niemożliwym to wszystko do osiągnięcia.
  Próbowałem również z nagraniami Adama Bytofa, chociażby w celu osiągnięcia większej świadomości (świadomość świadka) i snów świadomych. Kilka razy były efekty, jednak nigdy na dłużej.
  Obecnie… trochę medytacji i wielkie zniechęcenie.
  Cóż, dlaczego tutaj i Tobie to piszę? Chyba dlatego że mam nadzieje, że Ty wiesz i nakierujesz we właściwym kierunku, bo chyba Ty wiesz więcej i to dużo więcej.

 3. Drogi Krzysztofie,
  bardzo dziękuję ci za tą informację 🙂
  W chwili obecnej przeczytałem wszystkie zasady i wiem, że nie jestem jeszcze gotów.
  Mam nadzieje, że do przyszłego roku dam radę się przygotować mentalnie, by sprostać wymaganiom Vipassany 🙂
  Mam nadzieje, że odnajdę tam to czego szukam, albo dowiem się czego szukam 🙂
  Z najszczerszym szacunkiem i uznaniem 🙂

 4. Chcialam podziekowac Panu serdecznie ,za ta plytke ,ktora pan mi dal,mimo ,ze wrzucilam tylko 2 zl… 🙂

  Panska muzyka towarzyszy mi gdy zasypiam.Bardzo mnie wycisza i wlewa we mnie pozytywny spokoj.
  Bardzo bylo mi to potrzebne w obencym mi czasie,przynoszacym wiele zmian i wyzwan.

  Jeszce raz dziekuje 🙂

  Marina

 5. Witam!
  słyszałam Pana muzykę w centrum przy metrze,
  wracałam wtedy z córeczką, przystanęłyśmy i słuchałyśmy, bardzo mi się podobała , jej zresztą też (choć ma dopiero 4 latka:)
  niezwykłe to są dżwięki, magiczne.
  kupiłam płytę, jest w s p a n i a ł a.
  natomiast ten filmik umieśzczony na YouTubie -przyznaję nie podoba mi się i wręcz nie zachęciłby mnie do kupienia tej płyty. Przedstawione są w nim tylko urywki, fragmenty utworów, a moim skromnym zdaniem powinnien być raczej jeden lub dwa, tak ,zeby można było się lepiej wsłuchać, „efekty wizualne” też uważam,ze są przesadzone, ale to tylko moje osobiste odczucia.
  w każdym razie bardzo się cieszę, ze nabyłam płytę i że ta muzyka „unosi mnie” i relaksuje wieczorem.
  tak w ogóle to też chcialam się Pana zapytać jak Pan to robi, ze jest Pan taki rozlużniony, radosny, pełny takiego spokoju i harmonii ? Pan promieniał po prostu 🙂
  tylko pozazdrościć,
  pozdrawiam i również
  życzę wszystkiego dobrego.

  • Bardzo dziękuję Pani Judyto 🙂
   To bardzo cenna uwaga – i zamierzam się ustosunkować 😉
   Również czuję że nagranie w całości utworu jest dobrym pomysłem.

   Myślę sobie że jeśli poddajemy się życiu krocząc ścieżką miłości i spokoju – pracując nad sobą ( rozpuszczając ego – często nie reagując jedynie obserwując to co się wydarza ) radość, harmonia że tak się wyrażę – skutkiem ubocznym naszej egzystencji stają się 😉
   I tego z całego serca życzę 🙂

 6. Dziękuję 🙂 Ta muzyka leczy duszę. Pierwszy raz usłyszałem ją wracając z pracy po wyjątkowo ciężkim dniu. Zmęczenie ulotniło się bardzo szybko a w jego miejsce przyszedł spokój, zachwyt, radość. To jest bardzo dobre co Pan robi. Potrzebne. Ludzie odnoszą pożytek już przez samo przejście obok. Wielki pożytek przez posłuchanie przez minutę. Oby Pan grał jak najwięcej i czerpał z tego więcej i więcej radości…

 7. Hej Krzysztof,

  spotkaliśmy się dzisiaj na metrze centrum, jak kupowałam Twoją płytę i zapytałam, czy mogę ją wykorzystywać do swoich sesji healingowych. Przejrzałam Twoją stronę, widzę, że również podążasz ścieżką dhammy 😉 bardzo się cieszę, że Cię spotkałam. Prowadzę ceremonie ayahuaski, myślę że słyszałeś conieco o tym 🙂 Poza tym robię również masaże terapeutycznymi olejkami i pod koniec sesji Twoja muzyka będzie wspaniała. Bardzo Ci dziękuję,

  pozostań w prawdzie i miłości,
  Paulina

 8. witam serdecznie,

  spotkałam Cię dzisiaj grającego przy Metrze Centrum i.. całkowicie zaczarowały mnie te dźwięki… piękne, cudowne, delikatne. Jestem teraz w ogromnie trudnym, przełomowym i stresującym momencie życia, emocjonalnie nie daję sobie rady z tym wszystkim i nie panuję nad stresem. Wzięłam wizytówkę i weszłam na stronę, a tam.. masaż. Nic nie dzieje się bez przyczyny, może taki masaż i ta cudna muzyka uzdrowiłyby trochę moją duszę? Czy byłaby możliwość umówić się na masaż? Jak to się odbywa? czy w przyszłym tygodniu na przykład byłby na to czas?

  będę wdzięczna za odpowiedź.

  i dziękuję za dzisiejsze przeżycia.

  • Dziękuje 🙂
   Tak, masaż jest doskonałym rozwiązaniem gdy umysł jest zanieczyszczony.
   Gdy ciężko szukać w nim spokoju i równowagi a ciało jest spięte.
   Moje zabiegi przywracają harmonię w ciele i umyśle – zapraszam zatem.

   Odpowiem więcej na priv.
   Serdeczności 🙂

 9. Hey, I’m Vitor Lima. I’m a brazilian and I just met you yesterday. I’ve loved your music and i stayed some minutes enjoying it. I know how important it is for an artistic to receive the „feedback” of the public, so I would like to say that you are really good. That your music touched my heart and I feel calm and a bit tranquilizer with it. Congratulations.
  Hope you continue to play music, to move people’s feelings. And I really hope that other people will be touched by your music.
  See you.
  Good journey!

 10. Kupiłam płytę od artysty grającego, na instrumencie Hang Drum, przed metrem w Warszawie dnia 4pażdziernika 2012r.
  Miły gość. Podziękował i życzył wszystkiego dobrego. (Wzajemnie.)

  Ciekawe, że gdybym nie miała problemów z automatem do sprzedawania biletów, to może bym go nie spotkała. A tak po kupien
  iu (wreszcie) biletu, kiedy miałam już iść do metra, nagle doleciał mnie interesujący kojący dźwięk. Odwróciłam się na chwilę, ciekawa skąd ten dźwięk dobiega i zobaczyłam, że jakiś facet gra na dziwnym instrumencie. Już miałam dojść do drzwi metra, gdy ciekawość wzięła górę. Pomyślałam: „Co to za instrument? Ciekawe jak wygląda. Zobaczę teraz, bo następnej okazji może nie być.” I zawróciłam, by tylko popatrzeć z daleka na ten dziwny instrument, ale jednak podeszłam bliżej – dźwięki porywały mą duszę. Przed grającym ujrzałam kolorowy rysunek z postacią medytującą, i czakry na niej. Obok leżały płyty CD, wzięłam jedną – bez wahania zapłaciłam do kapelusza (tak jak sugerował muzyk nieprzerywający grania).
  Teraz w domu słucham tej kojącej muzyki. Uspokaja, łagodzi duszę.
  Polecam tą muzykę!!!

 11. Pozdrawiam Pana z Patelni, wielki szacunek 🙂 !
  Gdybym miał przy sobie pieniądze to z miejsca bym kupił płytę 🙂
  Naprawdę świetna sprawa, powodzenia!!

 12. Przesłuchuje co jakiś czas, załączając przy tym spokój i rozluźnienie. Lubię 🙂 chociaż co prawda zanim usłyszę ją na jakimś porządnym sprzęcie to trochę minie. Fajnie byłoby usłyszeć Pana na żywo 😉 a już w centrum miasta to zwłaszcza 🙂
  Pozdrawiam

 13. Krzysztofie płyta zrobiła na mnie cudowne wrażenie po wysłuchaniu chciało się jeszcze i jeszcze…..:) dlatego zgodnie ze swoimi odczuciami słuchałam i słuchałam ……niebiańskie dźwięki jak to ktoś gdzieś już napisał 🙂 może nie będę w tym zbyt oryginalna 😉 ale co mi tam ,tak właśnie poczułam .Dziękuję :)))))))))))))))))).Anita

 14. Nie wiem czy można ubrać w słowa doświadczenie jakim jest masaż u Krzysia i emocje temu towarzyszące.. Na pewno:

  CUDOWNY, pełen CIEPŁA i MIŁOŚCI człowiek!
  NIEBIAŃSKI dotyk!
  GŁĘBOKA, OCZYSZCZAJĄCA podróż!

  A teraz tony SPOKOJU i RADOŚCI 🙂

  Dziękuję Krzysiu 🙂

 15. Twoja muzyka przywraca harmonię i niesie, i brzmi jeszcze długo potem, gdy ucichnie odtwarzacz.

  Pokój z Tobą i miłość.
  Anna

 16. to jest muzyka afrodyzjak, otwierająca serca i dusze kobiet:). wiem, Kriss, że nie to jest twoim założeniem gdy tworzysz, ale tak twoja muza działa:). ja już jestem ustrzelona. hidden desires:) dee gee

 17. miałam jednak rację co do działania twojej muzy:) skoro instrument ma wibracje swathisthany, to już wszystko jasne:). namaste!

 18. Witam!
  Od czasu, kiedy usłyszałam Cię w Warszawie w piątek wieczorem, jestem oczarowana tymi magicznymi dźwiękami wydostającymi się z niepozornego blaszanego statku UFO

  Pewnie mnie nie pamiętasz, dziewczyny w wielkiej, zielonej bluzie, która rzuciła monetę do Twojej czapki i słuchała jeszcze chwilę starając się wchłonąć każdy dźwięk. Do teraz nie mogę sobie wybaczyć, że nie kupiłam wtedy Twojej płyty, ale na szczęście w dzisiejszych czasach łatwo wszystko odnaleźć i mimo wszystko stanę się jej posiadaczką

  Ogólnie w swojej wiadomości zmierzam do tego, że naprawdę wielu jest „ulicznych grajków”, którzy prezentują swoje umiejętności i ustawiają się w zatłoczonych miejscach, aby ich kapelusze jak najbardziej się wypełniły. Wszędzie można znaleźć akordeonistów, skrzypków, gitarzystów i owszem, jest to często muzyka na wysokim poziomie, jednak nigdy żaden z nich mnie tak nie oczarował, żebym nie chciała się nigdzie ruszać, tylko słuchać. Siadając sobie w takim miejscu, ciemnym i nie tłocznym, stworzyłeś atmosferę idealną do odbioru tak nietypowej, pięknej muzyki. Naprawdę dziękuję za to, że już wiem czego będę słuchać w zimowe wieczory, sącząc w półmroku herbatę z zamkniętymi oczyma.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia i sukcesów w dalszym tworzeniu,
  Magda.

 19. Panie Krzysztofie,

  kupiłam dzisiaj na Starym Mieście od Pana płytę Dhanwantari i .. cóż.. jeszcze raz dziękuję.. 🙂

  Spotkanie z Pana muzyką w takim momencie mojego życia było dla mnie niezwykłym i budującym doświadczeniem. Jestem bardzo wdzięczna 🙂

  Dobrze, że Pan JEST.. i Jest Miłością! Słyszy się Ją w Pana muzyce.. I Pan nią emanuje!

  Przepraszam za taki poufały ton.. ale innych słów nie znalazłam ..

  Piękna ta Pana Dusza, która tworzy takie dźwięki 🙂

  Dużo Radości nam wszystkim Pan daje 🙂 Wznosi na te wyższe wibracje..

  Pozdrawiam ciepło

  Ps. Pozwoliłam sobie do Pana napisać ponieważ, nie wiem dlaczego, zostawiłam dzisiaj auto przy Parku Ujazdowskim i zrobiłam sobie spacer, który mnie zaprowadził.. po Pańską płytę. Jak po sznurku .. 🙂 To kawał drogi był 😉

  Niech Pan gra!

  🙂

 20. Witam!
  Od czasu, kiedy usłyszałam Cię w Warszawie w piątek wieczorem, jestem oczarowana tymi magicznymi dźwiękami wydostającymi się z niepozornego blaszanego statku UFO

  Pewnie mnie nie pamiętasz, dziewczyny w wielkiej, zielonej bluzie, która rzuciła monetę do Twojej czapki i słuchała jeszcze chwilę starając się wchłonąć każdy dźwięk. Do teraz nie mogę sobie wybaczyć, że nie kupiłam wtedy Twojej płyty, ale na szczęście w dzisiejszych czasach łatwo wszystko odnaleźć i mimo wszystko stanę się jej posiadaczką

  Ogólnie w swojej wiadomości zmierzam do tego, że naprawdę wielu jest „ulicznych grajków”, którzy prezentują swoje umiejętności i ustawiają się w zatłoczonych miejscach, aby ich kapelusze jak najbardziej się wypełniły. Wszędzie można znaleźć akordeonistów, skrzypków, gitarzystów i owszem, jest to często muzyka na wysokim poziomie, jednak nigdy żaden z nich mnie tak nie oczarował, żebym nie chciała się nigdzie ruszać, tylko słuchać. Siadając sobie w takim miejscu, ciemnym i nie tłocznym, stworzyłeś atmosferę idealną do odbioru tak nietypowej, pięknej muzyki. Naprawdę dziękuję za to, że już wiem czego będę słuchać w zimowe wieczory, sącząc w półmroku herbatę z zamkniętymi oczyma.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia i sukcesów w dalszym tworzeniu,
  Magda.

 21. Pingback: KONCERT: RELAKSACYJNO-MEDYTACYJNY | studioserdecznik.com

 22. Pingback: Akademia Redukcji Stresu – Paweł Gutral » Blog Archive » KONCERT HANG DRUM 22 XI piątek

 23. Witaj Krzysztofie!
  Spotkałam się z Twoją zaczarowaną muzyką z ‚szamańskich’ bębnów w Gdyni w pięknym miejscu moyayoga…poczułam się cudownie , jakby moje wewnętrzne dziecko zostało ukojone, utulone i dopieszczone oraz rozgrzane zarazem….muzyka Twoja jest jak panaceum, dobra na wszystko:)…
  to był niezapomniany wieczór…dziękuję bardzo….również gratuluję pomysłowości aby grac na takim ciekawym intrygującym instrumencie…
  pozostaję pod dużym wrażeniem i urokiem muzyki i wykonawcy zarazem…:)
  życzę wspaniałych inspiracji i weny do tworzenia oraz satysfakcji i dużo szczęścia i miłości…
  przesyłam energię uznania, podziwu, wdzięczności i miłości…..:)
  Alinka.

 24. Pingback: DNI OTWARTE – przedstawiamy Państwu Sylwetki Prelegentów: Krzysztof Lottig | Kuźnia ZDROWIA

 25. Cześć,
  Jeszcze do dziś nie mogę ochłonąć, po Twoim sobotnio-niedzielnym koncercie w czasie spotkania z Markiem Kukułką i Babcią. Właściwie Ci nie podziękowałem, ale chcę żebyś wiedział, że Twoja muzyka była dla mnie bardzo istotną częścią naszej medytacji w kręgu. Poproszę prześlij mi dane swojego konta – chciałbym kupić Twoje płyty.
  Życzę Tobie pomyślności i ciągłego natchnienia do tworzenia tak wspaniałej muzyki.
  Marek W

 26. hej
  pozdrawiam
  rozmawialiśmy przy stacji metro centrum parę dni temu (24 kwiecień, koło dziesiątej rano)
  kupiłam cd
  kiedyś się zgłoszę, urzeczona jestem tym instrumentem i cieszę się że słucham płytki

 27. Witaj,
  Nazywam sie Asia, spotkalismy sie na Jarmarku Dominikanskim w pierwszym tygodniu. Bylam wtedyz mezem i chwilke rozmawialismy
  m.in o muzyce. Mieszkamy w Pruszkowie. Prawdopodobnie tak wiele ludzi poznales ze rozumiem ze mozesz nas nie pamietac;)
  W sumie to niewazne;)
  Kupilismy wtedy Twoja plyte i odkad po raz pierwszy ja wlaczylam nie moge jej wylaczyc. Twoja muzyka jest NIESAMOWITA! Jest elektryzujaca, niebanalna. Jest w stanie dotknac kazdego mojego zmyslu. Zaglebic sie w mojej duszy. Powoduje ze czuje ze jestem czlowiekiem. Gdy jej slucham jestem szczesliwa:)
  Przepraszam za te slowa ale musialam Ci to napisac zebys wiedzial zenie tylko Ty czerpiesz z niej radosc 🙂

  Pozdrawiam
  Asia

 28. Cześć,
  za każdym razem kiedy grałeś w centrum przy metrze przechodziłam obok. Pomimo iż codziennie szłam spóźniona do pracy, zwalniałam. Słysząc jak grasz nie mogłam nie zwolnić, stawałam gdzieś obok i słuchałam. Nie mogłam inaczej, chociaż przez chwilę potrzebowałam pobyć z tą muzyką. Jest piękna, pociągająca… . Za każdym razem przechodząc, słysząc ją budziło się we mnie pragnienie świata…

  Nasze dzisiejsze krótkie spotkanie i rozmowa uwolniły we mnie jakąś radość, coś pozytywnego i dobrego…
  Dziękuję, że grasz czasem na ulicy, dzielisz się sobą z innymi … myślę, że nawet nieświadomie pomogłeś wielu ludziom…
  Mam w sobie głębokie przekonanie, że robiąc w życiu to co kochamy, co jest naszą pasją, częścią nas, dzieląc się tym z innymi, zmieniamy świat na lepsze.
  Moim wielkim marzeniem i planem jest odnaleźć to coś … dzisiejszy dzień, dzisiejsza radość i pozytywna energia, którą się ze mną podzieliłeś była cennym drogowskazem.

  Słucham teraz Twojej muzyki z białej płyty, to nie to samo co na żywo, ale pozwalam jej działaś w mojej głowie i sercu.

  Pozdrawiam, trzymaj się ciepło !

  p.s: myślę, że Nepal na Ciebie czeka 🙂

  Karolina

 29. Witaj.
  Z góry przepraszam że zawracam głowę i zabieram cenną energię na czytanie mojego maila.
  Otóż(w skrócie) ,parę lat temu mieszkałem na wsi gdzie poznałem czym jest prawdziwe życie,natura wolność ,wewnętrzny ogień i siła.
  Wchłonęła mnie do dziś filozofia Osho,życie Castanedy,świadome śnienie i sposób praktyki jogi według Iyengara .Niestety wróciłem do tzw.normalnego życia i… zaczyna brakować mi nieco bodźców do praktyki duchowej strony mojego Ja.Nie mam pewnie wystarczającej wiedzy lecz nauczyłem się jednej ważnej rzeczy:kto raz zaznał prawdziwej magii ten będzie jej szukał,dostrzegał i tworzył ją przez resztę życia.
  Ja jestem na etapie w którym spełniłem swoje marzenie powrotu na wieś(poza Gdańsk) i szukam bodźców którę choć trochę pomogą na nowo obudzić moje wnętrze,poczuć magię.
  I znalazłem.Od jakiegoś czasu chłonę podczas medytacji Twoją muzykę oraz muzykę innych zespołów i solistów hang drum.
  Moje pytanie :czy jest szansa gdzieś ,w jakiś sposób kupić płyty z Twoją muzyką.Jest prawdziwym natchnieniem.Niestety linki do allegro są archiwalne a nie bardzo mogę znaleźć informację gdzie udać się na Twój występ.?Może jest jakaś inna opcja ?niezmiernie mi na tym zależy.
  Z Dużym Szacunkiem Pozdrawiam Paweł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s